Slovensko Svet

Dostupný luxus na Slovensku – s kamoškami v 5* moderných kúpeloch Royal Palace Turčianske teplice

Každá mama potrebuje víno –  narazila som na facebookovú skupinku, ktorá vtipne opisuje príhody semtam mierne psychicky náročné pre každú „madr“. Ale nie! Každá mama potrebuje zažiť  5* kúpele „s kámoškami“.

Ešte ráno v deň odchodu som žila v tom, že idem do Teplíc Trenčianskch (namiesto Turčianskych) – toto dokonale vystihuje moju ochotu  pripraviť sa na daný výlet a moju schopnosť podceňovať miestny región.

Nechám sa unášať prúdom a po 3 týždňoch striedania „mužskej smrteľnej choroby – soplík“ u 4 členov osadenstva našej rodiny, náročných pracovných časoch a jednom takmer privodenom psychickom zrútení som brala s otvorenou náručou čokoľvek čo príde. Bola som ochotná vypadnúť kamkoľvek, kde strávim 3 dni s priateľkami, hoci pri predstave  „slovenských kúpeľov“  mi hlavou prebehol obraz preplnenej piešťanskej geriatrie.

Ako úprimne, mňa by ani nenapadlo po všetkých tých Maledivy, Tahiti a Kostarika výletoch hľadať  kúsok luxusu „tuto za kopcom“ v Turci.

Prvý dojem pred hotelom Fatra ma len utvrdzoval v tom, že moje očakávania s 5* v Turci môžem presunúť do doby 30 rokov dozadu, avšak omyl, GPS nás naviedlo nesprávne, parking k 5* Royal Palace  vedie obchádzkou cez mesto. Po presune na správne miesto mi odľahlo. Auto nám zaparkoval hotelový portiér. Privítala nás Grétka – marketingová a obchodná riaditeľka hotela a štrngli sme si na úvitanie pohárikom kvalitného prosecca (to už som usilovne poškuľovala po menu a študovala zloženie menu – v prvom bode môjho zoznamu pocitu blaženosti nesmie chýbať  „pravý šampus“ a našťastie toto hotel zvádol na výbornú ). Zložili sme sa v krásnych Deluxe apartmánoch, v izbe ma očarili obrazy od učenkyne Albína Brunovského Kataríny Vávrovej, ale aj nádherné kryštálové lustre. Najviac ma však potešilo príjemné nočné podsvietenie toaletnej misy (okrem pravého šampusu v ponuke hotela), čo iste uvítajú tí, ktorí majú problémy so spánkom a v prípade nočnej potreby nechcú rozsvecovať svetlá :).

Sotva sme si stihli vyložiť veci, už nás čakala prvá procedúra – kúpanie v kráľovskom kúpeli Royal bath. Cestou do hotelových kúpeľov sme si nabrali pohár minerálky z prameňa vyvierajúceho na chodbe hotela, ja som si dala za záväzok, že si musím dať pohár vždy, keď pôjdem okolo. Tak som sa za celý pobyt hydratovala bohatým zložením minerálnej vody, nakoľko priamo v hoteli nájdete až tri bohaté pramene s rozdielnym zložením – čo robí na čele vrásky nie jednému konkurentovi z kúpeľného biznisu :).

Personál hotela pôsobil veľmi profesionálne. Po návrate z kúpeľa si vyzlečiete plavky, personál vás zabalí do plachty, prinesie pohár vody, ustelie odpočívadlo a plavky odstredí od vody v elektronickej žmýkačke. Tu sme si torchu poklábosili s babami, potom som si čítala knihu Rýchlokurz geniality od Odóra. Och viete aký je to skvelý pocit, keď sa matka troch detí konečne dostane ku knihe? 

Po polhodinkovom relaxe sme sa presunuli do novootvoreného saunového sveta v aquaparkovej časti moderných kúpeľov Turčianske Teplice. Mňa osobne potešilo, že som si na  pobyt nemusela zabaliť veľa vecí, pretože my sme sa všade pohybovali „suchou nohou“, kedže kúpele sú s hotelom a aquaparkom spojené.

Predsa sme si ale zabalili aj nejaké to spoločenské oblečenie na večer. Vstupnú halu do reštaurácie lemovali ďalšie obrazy od Kataríny Vávrovskej, tento krát v duchu najznámejších svetových opier (Piková dáma, Aida, Carmen, Valkýra …).

Personál pôsobil maximálne profesionálne. Trochu ma rušila moderná hudba, ktorá sa mi ku konceptu hotelu nehodila, preto som poprosila čašníka o zmenu hudobného podmazu. Prekvapila ma pohotová reakcia čašníka, ktorý sa opýtal, aký štýl by sa nám páčil, na čo som reagovala niečo tradičnejšie, prekvapte nám, niečo čo sa ku vám hodí. A po chviľke nás čakalo prekvapenie v podobe živej klavírnej hudby v osobnom sprievode riaditeľa miestnej umeleckej hudobnej školy. Nuž musím uznať – skutočne vedia prekvapiť.

Výber z trojchodového menu pôsobil slušne, nič čo by som nepoznala, no chuť a výzor jedla prekonal všetky moje očakávania. V prípade, že budete mať možnosť staviť sa tu, nezabudnite ochutnať polievku z červenej kapusty, to bolo moje najväčšie prekvapenie. Porcie jedla zasýtia, ja som v prvom momente dezert odmietla. Po príjemnom rozhovore som si dezert vypýtala o hodinu neskôr. Až po jeho skonzumovaní som zistila, že kuchyňa bola už hodinu zavretá ale pán čašník nemal to srdce povedať mi to a tak mi dezert priniesol, pričom ho musel dodekorovať sám. Ja som sa za túto skutočnosť ospravedlnila, že som si neuvedomila, že už je toľko hodín, avšak milé vysvetlenie v podobe kulinárskej kuchárskej chvíľky pána čašníka ma presvedčilo o tom, že personál sa snaží za každú cenu spríjemniť hosťom každú chvíľku pobytu aj vysoko nad rámec svojich pracovných povinností.

Druhý deň nás čakal opäť kráľovský kúpeľ v hotelovom Royal bath a výborná thajská masáž. Ráno medzi 9 a 10 som si však stihla ešte zaplávať v plaveckom bazéne vyhradenom len pre hotelových hostí. Keďže neviem kedy dosť, doobjednala som si ešte jednu poobedná masáž, chcela som skúsiť Breussovu masáž chrbta. Prekvapila ma masérov široký rozhľad  v bylinkárstve a alternatívnej medicíne, taktiež som sa dozvedela niečo o histórií Turca s bohatou olejkárskou tradíciou.

Poobedie sme sa rozhodli tráviť na dielničkách, na ktorých sme si vyrábali jesenné vence vďaka dielničke našej úžasnej Barbara – Art living.

Podvečer sme spoznali kúpeľný park a obehli sme všetky jeho netradičné lavičky (ľudovú, vysokú, pozitívnu, negatívnu, režisérsku, rokovú, opitú, rozdelenú, skackavú…).
Cestou späť sme sa stavili v Galérií Artur, kde sme mohli pozorovať výnimočné sklenené diela slovenského umelca Jána Zoričáka žijúceho a tvoriaceho vo Francúzskych alpách.

Nasledujúce ráno nás čakal deň odchodu. Bezproblémový later check-out sme využili na doobedné plávanie a ďalšie procedúri. Hodinkové čakanie na Mirku sme si spríjemnili v hotelovom bare, kde sme ešte dostali na pozornosť podniku veľmi svieži nápoj zo zázvorového piva – opýtajte sa naňho na bare ak sa tam zastavíte, v ponuke ho nenájdete :). Otvorenosť a príjemné vystupovanie, ako aj nenútená prirodzená konverzácia s miestnym barmanom ma definitívne  presvedčila o tom, že sa čoskoro uvidíme opäť.

A teraz to najpodstatnejšie. Ak by ste sa chceli vybrať do tohoto raja kúsok za rohom tu v Turčianskych Tepliciach , zaplatíte za kúpeľný pobyt spolu s polpenziou a procedúrami neuveriteľných 185€/osoba/noc (platí pri pobyte na minimlne 2 noci). Ak ste si zažili 5* raje viete, že táto cena je neuveriteľná  a navyše si celý pobyt môžete zlacniť ešte o daľších 50€ , ak využijete tento zľavový kód ktorý  som pre vás vybavila:

Čo obsahuje skvelý Harmony pobyt?

Kúpeľné procedúry:

  • Termoterapia  prehrieva svalstvo a tkanivá, čím podporuje lokálny metabolizmus. Uľaví od bolestí, kŕčov (napríklad pri artrózach a ochoreniach chrbtice). Pomáha pri úrazoch aj zápaloch.
  • Brasil Oxygen okysličuje tkanivá,vďaka čomu sa zlepšuje pamäť, sluch, zrak aj obranyschopnosť. Pomáha pri vyčerpaní, migréne a astme.
  • Klasická masáž pôsobí tlakom na tkanivá, uvoľňuje stuhnuté svaly, bolesť, psychické napätie a stres.
  • Perličkový lazuritový kúpeľ posilňuje imunitu, zlepšuje pružnosť pokožky, uvoľňuje svaly a posilňuje krvý obeh.

V pobyte naviac máte ZDARMA:

  • neobmedzený vstup do Spa&Aquaparku ZDARMA už hodinu pred oficiálnym otvorením (ja osobne som využila každé ráno namiesto behu, ale bežci isto ocenia aj cestičky rozsiahlym kúpeľným parkom)
  • vstup do luxusného Royal Bath priamo nad liečivým prameňom, 30 minút na každé prenocovanie

Samozrejmosťou je zážitková 5* gastronomická  večera, či raňajky v cene pobytu.

Nikdy sa neviem objesť benediktínskych vajec so štavou z čerstvo vyštaveného pomaranča, francúzskym maslom, croissantom, či avokádovým chlebíkom.

V prípade, že sa rozhodneš na pobyt nastúpiť najneskôr do konce februára 2024, využi zľavový kód: ONLINETORO

Tak čo. Ešte stále si pod pojmom „kúpele“ predstavuješ „preplnenú piešťanskú geriatriu“?

Ja si predstavím Turčiansky Royal s partiou kamarátok, kopec zábavy, relaxu, príjemné rozhovory a top gastronomické zážitky s rukou mojho obľúbeného „pravého šampusu“. Navyše milé dámy, ja som po 2 nociach prišla domov tak vymenená, že som od manžela dostala jasnú inštruktáž, ak sa takáto budem vracať, mám chodiť každý týždeň :D. Nuž aspoň raz za tri mesiace by som to zvládla, uvidíme. Chceš aj ty? Nezabudni využiť kupónik, ktorý som pre teba vybavila.

Cmuk Tvoja Katka

 

Facebook Comments